Profil ivapazderkova

věk: 37 let
znamení: ryby
registrace od: 20. 07. 2008 (3.380 dnů)
počet zobrazení profilu: 3229x

O Ivě

Vystudovala osmileté gymnázium v Brně, které je dodnes jejím nejmilejším městem. Už v té době, kromě toho, že se věnovala modelingu, získavala první divadelní zkušenosti (mimo jiné jako Marta ve Wedekindově Procitnutí jara, Irma v Účastnících zájezdu podle románu M. Viewegha či titulní postava Euripídovy Médei).
V roce 2003 absolvovala brněnskou JAMU, v době studia hostovala v Národním divadle Brno (Hippolita ve Snu noci svatojánské W. Shakespeara či Hippodameia ve hře Botho Strausse Ithaka).
Počínaje sezónou 2003/2004 začala hrát v pražském Divadle Na Fidlovačce, kde dodnes působí na obou jeho scénách v celé řadě inscenací.
Ztvárnila role ve filmech Výbuch, Restart a Maharal - Tajemství talismanu.
Populární je její postava "tupé blondýny", která vznikla roku 2004 pro stand up comedy show televizního kanálu HBO "Na stojáka", kam se přihlásila díky své mamince.
Ve třiadvaceti letech se vdala, manželství vydrželo jen tři roky.

Zájmy

Má ráda knížky o Neználkovi spisovatele Nikolaje Nosova (a mrzí ji, že nenapsal žádnou divadelní hru, ve které by si mohla zahrát). Z květin dává přednost tulipánům. Jejím oblíbeným nápojem je slivovica.

Reinkarnace

Kdyby se reinkarnovala, chtěla by být kočkou v Egyptě, nebo kočkou, nebo kočkou.

Tatínek Aleš Pazderka o Ivě

• Co má Iva z maminky a co z tatínka?

Z maminky – krásu, nadání na jazyky, empatii, obětavost
Z tatínka – cílevědomost, lásku ke slivovici

• Kdy Vás poprvé napadlo, že bude Ivuška herečkou?

Přestože od 7 let žila jen herectvím, tak mě o tom poprvé přesvědčila v divadle In flagranti a následně utvrdila, když v Americe vyhrála konkurs na 2 role.
Její angažmá v divadle Na Fidlovačce bylo jen přirozeným dovršením její cílevědomosti a talentu.

• Kdy Vás Iva poprvé pobavila?

Když se sestrou Věrou nacvičily tleskanou na popěvek den den delí ... tydy, dá dá dá tyly dů dů dů ...
Potom na JAMU ve hře Pastýřka, absolutně výborné, i slzička mě ukápla.
Vždy když vystupuje v pořadu Na stojáka. Obdivuji její odvahu, pohotovost, inteligenci a umění vystihnout přesnou hranici mezi humorem a trapností.

• Čím by Iva mohla být, kdyby nebyla herečkou?

Asi něco s jazyky, majitelka cestovní kanceláře, s organizací bych jí musel ale trochu pomáhat

• Jaké bylo její první zvířátko?

Křeček džungarský jménem Hryzek, když se k němu přiblížila její ruka, tak se tak zakousl, že nepustil, i když plakala. Opravdu mazel.

• Jaká je Iva dcera?

Absolutně super.

• Kdy jste se na ni opravdu zlobil?

Když kvůli svojí lásce a kamarádům nepodala přihlášku na DAMU do Prahy. Nechtělo se jí z Brna.

• Jak to bylo s blbou blondýnou?

Maminka našla termín konkurzu a přesvědčila Ivu, aby tam šla, já zařídil vše potřebné a poslal přihlášku .

• Která z Ivčiných rolí se Vám nejvíce líbila?

Asi nejvíc jsem byl nervózní při nominaci Lvů. Přímý přenos před celým národem zvládla na 1 s *.
Byla krásná, bezprostřední, prostě úžasná.

• Nezkazí sláva Ivu?

V její branži je člověk chvilku nahoře a chvilku zase dole, tak jako v životě.
Sinusoida funguje vždy a všude. Nebojím se o ni. Vždy zůstane kamarádská a bezprostřední, prostě naše Ivuška.

Maminka Libuše Pazderková o Ivě

• Co má Iva z maminky a co z tatínka?

Ze mě empatii, intuici, smysl pro detail. Z tatínka má odvahu jít za svým cílem a schopnost dotáhnout věci do konce.

• Pamatujete si, kdy vás poprvé napadlo, že by Vaše dcera mohla být herečkou?

Obě dcery měly od malička spoustu mimoškolních aktivit, které navštěvovaly s větším, menším i nulovým zaujetím. Iva zpívala v Kantiléně, chodila do džuda, do Skautu, po roce a půl utekla od klavíru... Jediné, co ji bavilo čím dál víc, bylo Divadelní studio "V", kam chodila asi od devíti let. V tom jsme ji samozřejmě podporovali, ale pro mě bylo nejdůležitější, aby se jí dostalo kvalitního vzdělání, ať už na jazykové základní škole nebo na osmiletém gymnáziu. Komické bylo, že když jsem ji v jejích 15 letech na poslední chvíli odvlekla na talentovky na brněnskou konzervatoř, vůbec tam nechtěla, zhnuseně jim odkoktala pár veršů z Manon a vypadly jsme jak z kina. Že bude herečkou začalo být zřejmé od roku 1997, kdy začala účinkovat v Divadle In flagranti. Na její Médeiu vzpomínám dodnes.

• Kdy Vás Iva poprvé pobavila?

Jednou došla nadšená ze školky, že umí básničku. Ta začínala "Lenin byl hodný, Lenin měl děti rád..." To byl tedy masakr!
Jako pětiletá v autobuse cestou na hory neúnavně bavila účastníky zájezdu příběhy Macha a Šebestové, doslova naučenými z LP (dlouhohrající deska) v podání pana Nárožného.

• Čím by Iva podle Vás mohla být, kdyby nebyla herečkou?

Módu, styling - ty má v malíčku. A umí je výtečně použít ve prospěch všech zúčastněných. Skvěle mluví anglicky. Zná práci moderátorky v rádiu i na pódiu. Vyzná se v současné hudbě. Je výtvarně nadaná. Je velmi pracovitá. Je perfekcionistka. Uplatnila by se bez problémů. Jen si ji bez divadla, bez hraní nějak nechci představit...

• Iva často mluví o svých kočkách - jaké bylo její první zvířátko?

O křečku Hryzkovi už byla řeč. Pak začala éra koček. První byla Růžena, kterou si přivezla od babičky. Byla to sebestředná, povýšená, vychytralá a rozmazlená černobílá bestie. Sama se naučila otevírat dveře skokem na kliku... Když jí byly dva roky, odjela Iva do USA, my jsme rekonstruovali koupelnu a kombinace kočky a prachu vyvolala těžké alergické reakce u setrvavších členů rodiny. Růženu jsme dali hodné paní, která měla několik koček. Růžena je všechny naučila používat kliku, takže pokud měly nějaké dveře v domě zůstat zavřené, bylo nutné otočit klíčem. Když jsme se přestěhovali do domu se zahradou, zachránila Iva další kočku. Pro změnu černobílou. Přítulnou, ale hysterickou Cicciolinu. Žádné jiné kotě nevydrželo mňoukat nepřetržitě několik hodin, žádná jiná kočka si nerozlízala jizvu po kastraci až na bránici... Žije s námi spokojeně už desátý rok.

• Jaká je Iva dcera?

Báječná, nejlepší. (A mám dvě takové, heč!)

• Kdy jste si naposledy řekla "Já tu holku zabiju!"?

Když jsme – já vztekle a ona vzdorovitě – klopýtaly Lužánkami (rozlehlý park v Brně) na talentovky na konzervatoř.
Když po návratu z USA začala hrát v In flagranti, studium na gymnáziu se octlo na vedlejší koleji, z jedničkářky se stal student veskrze průměrný a já na třídních schůzkách obcházela učitele schvácená jak matka z filmu pro pamětníky: "Ona si to pane profesore všude zlepšila, jen ta fyzika..." A třídní profesorka mě pravidelně dorazila seznamem hodin, které je třeba ještě omluvit – v divadle se zkoušelo dopoledne i odpoledne – a obě jsme předstíraly, že já o tom vím...
Když nepodala přihlášku na DAMU. Šílené bylo hlásit se na herectví. Ještě šílenější bylo zmenšit své šance o 50% a podat přihlášku pouze na JAMU. Pořád jsme čekali, kdy přijde z Prahy pozvání na talentovky, až jsme tam zavolali a zjistili, že na DAMU nikdo nic o nějaké Pazderkové neví. Fakt mě tehdy mohla ranit mrtvice.

• Iva už v několika rozhovorech řekla, že za "blbou blondýnu" může maminka. Jak to bylo?

Viděla jsem jedny z prvních dílů Na stojáka a vzpomněla si na "improvizace" v hantecu se spolužákem z JAMU – dovedli tak spolu vtipně žvanit donekonečna. Začala jsem Ivušce telefonovat a psát laskavě trýznivé sms ve smyslu: "Zlatíčko, vím, že je to dnes už potřetí, ale opravdu bys tam měla alespoň zavolat...". Myslím, že po padesáté esemesce rezignovala a slíbila, že tam půjde. Tatínek na netu vyplnil a poslal přihlášku a na blondýnu bylo zaděláno. Takže – cílený a neustávající tlak v kombinaci s precizním managementem.

• Která z Iviných rolí se vám nejvíc líbila?

Třeba Eliška z Noci na Karlštejně (In flagranti). Tu má zejména Ivuška zapsánu nesmazatelně v paměti, protože na představení přišla celá naše rodina – babičky, dědečci, tety, strýcové. Úplně jsme zaplnili třetí řadu, babičky přitiskly kapesníčky k oku, Iva vyšla na jeviště, mrkla do hlediště a na několik vteřin oněměla. Je neuvěřitelné, že odehrála a odzpívala celé představení a ani jednou se neodbourala.
K jejím krásným rolím patří Médeia (In flagranti), Marjánka z Prezidentek a Antigona ze Smetení Antigony (Studio Marta – scéna Divadelní fakulty JAMU). Jill Tannerová z Motýlů (Komorní Fidlovačka). Naprosto skvělá a přesná je její Nataša z představení Tři sestry, které mělo premiéru letos v lednu v divadle Na Fidlovačce.
Role, na kterou nejvíc vzpomínám, je Markýza de Merteuil z představení De Merteuil – Valmont – De Sade (Husa na provázku). Už pátý rok čekám na obnovenou premiéru a– pořád nic. Škoda...

• Nebojíte se, že Ivu sláva zkazí?

Vůbec ne. Na to má příliš dobře srovnaný žebříček hodnot.